Poznańskie Centrum Wolontariatu

Aktywizacja młodzieży w sferze filmowej, czyli ,,Zoom na młodzież”

Już 3 marca 2018 roku odbędzie się II edycja

Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego ,,Zoom na młodzież”.

 

Wydarzenie jest skierowane do młodych adeptów sztuki filmowej. Festiwal skupia się na umożliwieniu młodzieży sprawdzenia swoich sił oraz zachęcenia jej do dalszego tworzenia. Organizatorzy chcą pokazać talent tej grupy wiekowej (nie zawsze doceniany) oraz nagrodzić ją za kreatywność i nierezygnowanie ze swoich marzeń czy planów na przyszłość. Celem festiwalu jest przede wszystkim aktywizacja młodzieży oraz świadoma edukacja filmowa.

 

Nadesłane filmy zostaną ocenione w 6 kategoriach tematycznych:

-najlepszy montaż

-najlepsze zdjęcia

-najlepszy scenariusz

-najlepsza reżyseria

-nagroda publiczności

-Grand Prix festiwalu

W roku 2017 festiwalowi patronowały takie instytucje jak: Stowarzyszenie Filmforum, Filmoteka Szkolna, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej, Studio Filmowo-Fotograficzne TRAKCJA, Film Point, Kino Studyjne Bułgarska 19. Patronami medialnymi zostali m.in.:  TVP 3 Poznań, Głos Wielkopolski, Nasz Głos Poznański, telewizja WTK, Radio Afera oraz TVK Winogrady.

 

II edycja festiwalu odbędzie się w dniu 3 marca tj. w sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00    w Sali Komedy na Wydziale Filmoznawstwa przy ulicy Fredry 10 w Poznaniu.

 

Regulamin i karta zgłoszenia uczestnika znajdują się na fanpage’u festiwalu: https://www.facebook.com/Zoom-na-młodzież-219690418461413/

 

Organizatorzy ,,Zoomu na młodzież”:

Daria Banasiewicz

Maja Górczak

Inga Chmurzyńska

Marek Misztal