Trwa V edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Komorniki. Na zwycięzców czekają granty na łączną sumę 1 125 000 złotych. Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i przyzna granty aż 375 organizacjom z całego kraju.

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych do 18 listopada pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie: https://pomagamy.tesco.pl/. Zachęcamy do aplikowania, gdyż udział w programie jest szansą na pozytywną zmianę swojego najbliższego otoczenia. Więcej o programie można przeczytać na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

 

zródło:

http://fundusze.ngo.pl/wiadomosc/2192488.html