Kim jesteśmy?

Jesteśmy Wolontariatem w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Do tej pory nasi Wolontariusze pomagali w punkcie szczepień MTP oraz na oddziałach szpitalnych przy ul. Długej 1 i ul. Szamarzewskiego 84 a teraz chcemy przywrócić działania wolontariuszy bezpośrednio na naszych oddziałach.

Kogo szukamy?

Poszukujemy osób chętnych do posługi na terenie szpitala przy ul. Długiej lub ul. Szamarzewskiego na wyznaczonych oddziałach przez minimum 2 godziny tygodniowo.

Wolontariusze mają za zadanie wspierać pacjentów w chorobie poprzez rozmowę oraz drobną pomoc np. zrobienie herbaty, zrobienie drobnych zakupów w szpitalnym bufecie,  ale również pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności- poprawienie pościeli, wstanie z łóżka itd.

Ponieważ odwiedziny rodzin są teraz mocno ograniczone, dla pacjentów obecność Wolontariuszy jest szalenie potrzebna i dodaje otuchy w chorobie.

Pierwszym etapem naszej współpracy będzie odbycie bardzo ciekawego merytorycznie szkolenia trwającego przez 4 soboty od połowy października 2021 roku. Szkolenie składa się z wykładów oraz warsztatów psychologicznych i pielęgnacyjnych.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: bez ograniczeń

Wymagania wobec wolontariusza/ki:
✅ kandydat powinien być pełnoletni
✅ osoba bez aktywnej choroby nowotworowej
✅ jeśli dotyczy – osoby, które przeżywają żałobę – co najmniej rok po stracie
✅ każdy Wolontariusz po odbyciu kursu musi zdać egzamin i przejść pozytywnie opinię psychologiczną.

Korzyści dla wolontariusza:
– radość i uśmiech naszych pacjentów
– ukończenie profesjonalnego kursu

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki: 2-4 godz. tygodniowo

Zgłoś się na wolontariat: