W ramach Waszej organizacji, instytucji działają wolontariusze. Mają ciekawe pomysły na akcje społeczne, ale brakuje Wam pieniędzy na ich finansowanie? 

Wesprzyjcie swoich wolontariuszy i pomóżcie im pozyskać grant do 1000 zł na realizację ich pomysłów, które będą realizowane we współpracy z Waszą organizacją lub instytucją.

W ramach konkursu prowadzimy nabór wniosków na wolontariacie inicjatywy do 16 października 2022r. Informacje na temat konkursu, regulamin i formularz znajdziesz na wolontariat.wrk.org.pl

Informacji udziela Lucyna Roszak – Wiceprezeska WRK ZOP pod numerem telefonu 664054396 lub mailowo wolontariat@wrk.org.pl oraz Justyna Zawieja pod numerem telefonu 608233396

Terminy:

  1. Do 16 października czekamy na wnioski wysłane na adres wolontariat@wrk.org.pl
  2. Wnioski rozpatrujemy w trybie ciągłym. Im wcześniej go złożysz, tym szybciej otrzymasz od nas odpowiedź.
  3. Ostatecznie Komisja rozpatrzy Wasze wnioski do 20 października 2022r.
  4. Jak najprędzej poinformujemy Was o przyznanych środkach i podpiszemy z Wami umowę.
  5. Realizować zadania będzie można w terminie od 20.10.2022 do 30.11.2022r.
  6. Na rozliczenie: złożenie dokumentów i potwierdzenie realizacji zadania będziemy czekać do 10.12.2022r.
  7. Przez cały okres realizacji zadania będzie pod opieką naszych ekspertek: Justyny Zawieja i Lucyny Roszak

Minigranty na realizację autorskich projektów wolontariuszy dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Operatorem Regionalnym  Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności w woj. wielkopolskim jest Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych (WRK ZOP)

WRK ZOP prowadzi Wielkopolską Sieć Wolontariatu. Skupia kilkanaście Lokalnych Centrów Wolontariatu w Wielkopolsce i jest największą federacją organizacji pozarządowych w regionie.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA:

REGULAMIN wraz z załącznikami

WZÓR WNIOSKU

WZÓR SPRAWOZDANIA