Jesteśmy organizacją zajmującą się edukacją ekologiczną i propagowaniem zdrowego trybu życia oraz świadomego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych. Motywujemy do działania i życia w zgodzie z samym sobą oraz naturą.

Pod Patronatem Instytutu Rybactwa Śródlądowego główny nacisk stawiamy na kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży z zakresu ichtiologii, ekologii ekosystemów wodnych, oraz roli człowieka, jako naczelnego gatunku odpowiedzialnego za teraźniejszość i przyszłość.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: Nasza organizacja potrzebuje 4 wolontariuszy/ek, aby pomóc w animowaniu dzieci na targach Rybomania 2020 w Poznaniu (6-8 marca).
Do obowiązków będzie należało opiekowanie się dziećmi w strefie dla dzieci (basen z pluszowymi zwierzętami), wydawanie dyplomów i przeprowadzenie konkursu (na bazie wcześniej przygotowanego scenariusza).

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 4

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki: Znakomicie byłoby jeśli wybrane osoby miałyby doświadczenie w pracy z dziećmi, ale nie jest to wymagane. Konkursy będą przeprowadzane na bazie wcześniej przygotowanego scenariusza i po szkoleniu.

Korzyści dla wolontariusza:
– certyfikaty potwierdzające pomoc w organizacji międzynarodowej imprezy. Targi Rybomania 2020 to największe tego typu wydarzenie w Europie
– przeszkolenie do wykonywanych zadań
– wsparcie podczas eventu

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia):
10:00 – 18:00 (od 6 do 8 marca), nie ma potrzeby zostawania na targach dłużej

Zgłoś się na wolontariat on-line:

Kontakt do organizacji:

Fundacja Ratuj Ryby