Akcja 8 marca na Placu Wolności! Fundacja zajmuje się zrównoważonym rozwojem miasta w zakresie funkcjonowania w nim kobiet i mężczyzn. Pokazujemy kobiety, które realizują się w życiu i wspieramy te, które nie wiedzą, jak mogą się realizować. Stawiamy na rozwój umiejętności społecznych i tzw. kompetencji miękkich. Prowadzimy warsztaty w szkołach średnich.

Obszar zapotrzebowania, w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki:
Potrzebujemy dziesięciu wolontariuszy/ek, w tym co najmniej dwóch mężczyzn. 8 marca od godz. 11 do 17.30 na Placu Wolności organizujemy happening #kobietynapomniki.

Mieszkańcy i mieszkanki miasta będą mogli przebrać się w stroje z mini wypożyczalni i stanąć na pomniku jako historyczna postać kobieca lub wymyślona przez siebie bohaterka. Akcja będzie fotografowana i zostanie uwieczniona na wystawie, również na Placu Wolności.

Zadaniem wolontariuszy będzie pomoc organizatorkom w przygotowaniu happeningu: ustawienie namiotu 3m x 3m, wieszaka ze strojami, trzech cokołów oraz materiałów informacyjnych przed imprezą, która rozpoczyna się o godz. 12.00. Potem, w trakcie trwania happeningu, rozdawanie informacji w formie ulotki, odnośnie postaci historycznych, za które można się przebrać, pomoc przy ustawianiu się na cokołach, pomoc przy strojach.
Głównym zadaniem podczas całego happeningu będzie szeroki uśmiech i życzliwe nastawienie. O godzinie 17.00 pomoc przy spakowaniu stoiska do samochodu.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 10

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki: Swoboda w kontaktach międzyludzkich, kultura osobista, życzliwość, uśmiech.
2-3 silnych młodych mężczyzn do przeniesienia cokołu 50 cm x 50 cm, podpórek do stabilizacji namiotu, wieszaka z ubraniami.

Korzyści dla wolontariusza:
– koszulki dla wolontariuszy
– udział w imprezie, która będzie nagłaśniana w mediach
– możliwość korzystania z własnych mediów społecznościowych
– okazja do fajnych, niecodziennych fotek
– udział w ruchu na rzecz równości kobiet i mężczyzn, który obok klimatu, jest najbardziej aktualnym tematem społecznym
– możliwość dalszej współpracy przy akcjach kulturalnych, badaniach i w innych działaniach

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia): 8 marca od 11.00 do 18.00. Godziny dla danego wolontariusza do uzgodnienia.

Zgłoś się na wolontariat on-line:

 

Kontakt do organizacji:

Fundacja im. Julii Woykowskiej