KIM JESTEŚMY?

Fundacja ARS zajmuje się kreatywnym i twórczym rozwojem dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Już kolejny raz w ramach współpracy z Urzędem Miasta Fundacja Ars 31 maja 2019przy Placu Kolegiackim organizuje obchody Dnia Dziecka. Będą miały miejsca liczne animacje oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez wolontariuszy i pracowników fundacji.

Zapraszamy do pomocy przy współorganizowaniu wydarzenia, jak i podczas samego festynu.

Organizowanie przez Fundację Ars obchodów Dnia Dziecka jest wsparciem programu Poznańskich Dni Rodziny. Zadaniem warsztatów i animacji będzie także integrowanie lokalnej społeczności, budowanie postaw prospołecznych i wśród najmłodszych oraz rozwijanie ich kreatywności. Poprzez szereg działań artystycznych, teatralnych, muzycznych i animacyjnych stwarza się możliwość rozwoju, integracji i edukacji dzieci z terenu całego Poznania.

Dodatkowo laureaci konkursu kreatywnego „Poznań pełen emocji” który wyłonił 20 zwycięskich prac dzieci z poznańskich szkół podstawowych wejdzie w skład Dziecięcej Rady Miasta. Wezmą udział w wydarzeniu oraz zasiądą w fotelach Radnych by podyskutować o Poznaniu z perspektywy najmłodszych jego mieszkańców.

Podczas wydarzenia będzie można wyznaczyć 4 główne sekcje do koordynacji których będziemy potrzebować wolontariuszyz konkretnymi umiejętnościami:

  •  Sekcja artystyczna-malowanie przy sztalugach
  • Sekcja animacyjna – gry i zabawy
  • Sekcja malowanie twarzy
  • Sekcja obsługi Sali sesyjnej podczas obrad Dziecięcej Rady Miasta – obsługa mediów, zdjęcia

Oferujemy:

  • Zaświadczenie o współorganizacji wielkiego wydarzenia plenerowego dla dzieci. Dokładnie wyszczególnione obowiązki
  • Różne gadżety, koszulki, plecaki itp 🙂
  • Ciekawe doświadczenia, bezcenne znajomości i masę dobrej zabawy w super towarzystwie!

KIEDY i GDZIE:

31 maja 2019, Plac Kolegiacki w godzinach 9-14.

Więcej informacji chętnie udzielimy pod numerem telefonu 577 620 888 lub pod adresem email: n.tomczak@ars.org.pl.