Nasza Fundacja zajmuje się usamodzielnianiem i integracją społeczną osób z niepełnosprawnościami (ONI). Prowadzimy mieszkania wspomagane i treningi samodzielności. Działaniami obejmujemy także rodziny i najbliższe środowisko ONI, gdyż osoby te potrzebują wsparcia w procesie uzyskiwania samodzielności.
Współpracujemy z ludźmi, którzy profesjonalnie wspierają rozwój takich osób (trenerzy mieszkaniowi, psychologowie, specjaliści ds. komunikacji alternatywnej). Normalizacja, umożliwienie ONI życia w społeczeństwie, uświadamianie i realizowanie własnych potrzeb, poczucie niezależności w jak największym stopniu, to nasze cele.

Każdy człowiek zasługuje na godne i satysfakcjonujące życie.
Dlatego pomagamy osobom z niepełnosprawnościami w zrozumieniu siebie nawzajem, odkryciu swoich kluczowych potrzeb i w ich zaspokajaniu.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: Pracujemy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i potrzebujemy osób, które pomogą naszym podopiecznym poruszać się po mieście, odkryją wraz z nimi tajniki miejskiej komunikacji, zrobią wspólnie zakupy, albo pomogą w zorganizowaniu wyjścia do kina, czy na spacer.

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 3-5

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki:
– pasja i chęć do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną
– kreatywność
– otwartość i elastyczność

Korzyści dla wolontariusza:
– doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną
– współpraca z zespołem doświadczonych trenerów mieszkaniowych
– porozumienie o wolontariacie
– zaświadczenie o wolontariacie

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki (liczba godz. pracy/tydz, dni tygodnia): do ustalenia

Zgłoś się na wolontariat on-line:

Kontakt do organizacji:

Fundacja Tak dla Samodzielności