Stowarzyszenie Flandria poszukuje wolontariuszy zainteresowanych chęcią odbycia wolontariatu towarzyszącego. Nasi podopieczni już czekają. Może to właśnie TY wprowadzisz radość w ich życiu. Zapoznaj się z krótką charakterystyką osób oczekujących na wsparcie wolontariusza.

– Pani Blanka jest 90-letnią seniorką, która jest bardzo sprawna intelektualnie. Pragnie móc porozmawiać z drugą osobą, która poświęci jej czas i wysłucha.

– Pani Jolanta jest osobą schorowaną oraz bardzo samotną. Wielokrotnie podczas wizyty podkreślała jak bardzo potrzebuje odwiedzin oraz rozmowy.

– Pani Renata choruje na stwardnienie rozsiane, porusza się na wózku, umysłowo sprawna i aktywna, chętna do rozmów i bardzo potrzebująca kontaktu.

– Pan Przemysław zmaga się z chorobą nowotworową, problemy z poruszaniem się, bardzo sprawny intelektualnie, szerokie zainteresowania, chętnie rozmawiający i dzielący się swoja wiedzą.

– Pani Ludomira ma 68 lat, mieszka w domu z ogrodem. Jest osobą bardzo kontaktową, rozmowną, aktywną i zdecydowaną. Lubi zwierzęta, szczególnie koty. Wolontariusz mógłby pomóc ułożyć m.in. zdjęcia w rodzinnym albumie.

– Pani Mirosława, lat 59, spędza większość czasu w domu, ponieważ samodzielne wychodzenie jest dla niej bardzo męczące. Jednocześnie bardzo pragnie wyjść czasem na spacer.

– Pani Bożena lat 65 choruje na cukrzycę, chodzi 3-4 dni w tygodniu na dializy. Brakuje jej towarzystwa w domu. Pragnie mieć młodego wolontariusza , który przekaże jej pozytywną energię.

 

Jeśli dysponujesz wolnym czasem (min. 2 godziny w tygodniu) i odczuwasz potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy to zgłoś się na wolontariat:

Zgłoś się on-line:

 

Zapewniamy wsparcie i szkolenia na każdym etapie wolontariatu.

Dołącz do naszego zespołu i realizuj się poprzez wolontariat 🙂