Kim jesteśmy?

Fundacja MIASTA SPORTU powstała z kilku powodów.
Po pierwsze, by promować wolontariat sportowy i pracowniczy.
Po drugie, by pomagać młody i utalentowanym sportowcom.
Po trzecie, by promować wiedzę o nowoczesnym zarządzaniu imprezami i klubami sportowymi. Fundatorem Fundacji MIASTA SPORTU jest agencja Sport Evolution.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki:

Szukamy wolontariuszy i wolontariuszki do wsparcia organizacji zawodów Grand Fondo Series.

Gran Fondo Series to seria kolarskich klasyków dla amatorów, rozgrywanych na całkowicie wyłączonych z ruchu trasach, dzięki czemu nasze wyścigi zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort rywalizacji wszystkim uczestnikom.

Start i meta wyścigu w Poznaniu będą znajdowały się w miejscu absolutnie wyjątkowym dla poznańskiego i wielkopolskiego sportu: przy stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej. Trasa wyścigu będzie płaska i szybka, co powinno sprzyjać sprinterom, ale też zachęcić do udziału w zawodach całe rodziny i miłośników rekreacyjnej jazdy na dwóch kółkach.

Potrzebujemy wolontariuszy do 3 rodzajów działań:

1/ Biuro Zawodów:
– przenoszenie list startowych i protokołów,
– przygotowania strefy zawodniczej,
– pomoc  w statystykach.

Strefa VIP:
– Pomoc w przygotowaniu i funkcjonowaniu strefy dla gości specjalnych.

Lokalny komitet organizacyjny i ceremonie:
– ogólna pomoc w logistyce (zakwaterowanie, transport, marketing)
– wsparcie w przygotowaniu dekoracji i ceremonii przedmeczowych (np. przygotowanie flag i nagród, kierowanie zawodników).

Liczba potrzebnych wolontariuszy/ek: 100

Wymagane kwalifikacje, umiejętności wolontariusza/ki: Wolontariat sportowy to bardzo interesujący, przynoszący wiele korzyści pomysł na spędzenie wolnego czasu.  Chęć współpracy i pomoc innym. Będąc wolontariuszem, można poczuć, że fajnie jest mieć wspólny cel z innymi.

Korzyści dla wolontariusza/ki:
– koszulka,
– możliwość udziału w programie lojalnościowym umożliwiającym wymianę punktów na gadżety.
Wolontariat pozwala nam spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z szerszej perspektywy. Daje możliwość poznania siebie na nowo i odkrycia w sobie dodatkowych pokładów pozytywnej energii, ukrytych dotąd cech charakteru. Jako wolontariusze często jesteśmy przypisani do konkretnych obszarów, realizujemy określone zadania. Zdobywamy doświadczenie, nabywamy widzę i nowe umiejętności, dzięki którym łatwiej nam potem zdobyć wymarzoną pracę. To też wartościowy wpis w CV. No i w szczególności ogromna satysfakcja z wykonanych zadań, końcowego sukcesu danej imprezy, do którego dołożyło się swoją cegiełkę. Wolontariat nie ogranicza, pozwala wykorzystać własne pomysły, wyjść poza ramy i schematy. To ogromna inwestycja w samego siebie, bo to dzięki wolontariatowi rozwijamy swoją umiejętność pracy z innymi, pracy w grupie i komunikacji”.

Wymiar czasu pracy wolontariusz/ki:
sobota 11.09.21, godz. 10-16
niedziela 12.09.21, godz. 7-14

Zgłoś się na wolontariat: